Deniz Çakır

Deniz Çakır, 31 Aralık 1981 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Ayrancı Süper Lisesi'nde okuyan ve bu dönemde sık sık tiyatro oyunlarına giden Çakır, bir oyunda Zeynep Eronat'ın performansından çok etkilendi ve böylece oyuncu olmaya karar verdi. Kendisine bu dönemde hocalık etmiş isimlerden biri de Cihan Ünal'dır. Konservatuvardan mezun olmadan önce Ankara Radyosu'nda radyo tiyatrosu yaptı ve radyo reklamı seslendirdi.

İlk televizyon deneyimi olan Kadın İsterse'deki ‘Alev’ rolüyle tanındı. Ama asıl çıkışını Yaprak Dökümü adlı dizideki ‘Ferhunde’ karakteriyle yaptı ve 2011-2014 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl 'daki ‘Şah Sultan’ karakteriyle tanındı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde ‘Meryem’ karakterini canlandırdı.

Cemile (Kardeşi Oluyor)

İnanabiliyor musun Tombiş? Cemile çok yakında abla oluyor. Kim bilir kardeşiyle onu neler neler bekliyor...

Cemile (Oyuncaklarını Paylaşmak İstemiyor)

Cemile'nin arkadaşları misafirliğe geliyor. Hep birlikte oyun oynamaları gerekiyor, ama... Cemile oyuncaklarını paylaşmak istemiyor.

Cemile (Kardeşini Kıskanıyor)

Bakın bakın işte orada! O, Cemile. Ama herkesin gözü tay tay yürüyen kardeşi Murat'ın üstünde. “Aferin Murat.” “Harikasın Murat!” Anlaşılan bu durum Cemile'yi zorlayacak.

Cemile (Karanlıktan Korkmuyor)

Karanlık Cemile'nin uykusunu kaçırıyor. Karanlıkta pembe pantolonlar canavara dönüşüyor. Cemile’nin gözüne uyku girmiyor.

Cemile (Çok Fazla Televizyon Seyrediyor)

Cemile televizyon izlemeyi çok seviyor. Evet çok seviyor. Evde ilk ona selam veriyor, sofraya onunla oturuyor, artık uyumak değil televizyon izlemek istiyor. Annesi ve babası duruma el koyuyor.

Cemile (Çişini Altına Yapıyor)

Ay! Aman Tombiş sessiz ol. Kimselere söyleme. Zaten çişini altına yaptı ve çok utanıyor Cemile. Baksana ağlıyor şu ağacın dibinde.

Karlar Kraliçesi

Gerda ve Kay iki yakın arkadaştırlar. Günün birinde Kay ortadan kaybolunca Gerda onun izini sürer ve tüm oklar bir kişiyi göstermektedir : Çocukları uyutup kaçıran, ismi masallara konu olmuş Karlar Kraliçesi.

Kar Tanesi

Kardan adam olur da kardan çocuk olmaz mı hiç? 

Güzeller güzeli Kar tanesi, kardan olsa da hikayesiyle hepimizin yüreklerini ısıtıyor.

Tekerlemeler-2

Tane tane söylersen, tekerleme duyulur

Tek nefeste söylersen eğlenceye doyulur.

Döndür dilini, katıl bize, yuvarla ağzını,

Denemekten çekinme, tekerlemeler başladı!