Sumru Yavrucuk

1961 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Liseden sonra İstanbul Belediye Konservatuvarında Şan ve Tiyatro eğitimi aldı. 1979’da Ankara Devlet Konservatuarı Şan Bölümüne yatay geçiş yaptı. Mezun olduktan sonra 1982'de İstanbul Devlet Tiyatroları’nın kadrosuna geçti.

Rol aldığı tiyatro oyunları arasında Bahar Noktası, Fay Hattı, Leenane'in Güzellik Kraliçesi, Yalnız Kadın, Kadınlardan Konuşalım, Kırmızı Pabuçlar, Olmayan Kadın, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Gılgameş, Yedi Kocalı Hürmüz, Tohum ve Toprak, Abdülcambaz ve Macbeth eserleri yer almaktadır.

Ekran önüne ilk adımını 1988 yılında Önce Canan adlı dizi ile attı. Ardından pek çok dizi ve filmde rol almaya devam etti. 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Yabancı Damat dizisi ile büyük bir çıkış yakaladı ve bu dizide ‘Feride Baklavacıoğlu’ karakterini canlandırarak izleyenlerin gönlünde taht kurdu.

Sumru Yavrucuk, işitme ve konuşma engellilerin işaret dili olan Gestuno’ya hakimdir ve engelliler için Susuz Yaz oyununun yönetmenliğini üstlenerek sahnelemiştir.

Birçok ödül sahibi olan Sumru Yavrucuk, yeni film ve dizi projelerinde yer almaya devam etmektedir.

Zaman Annenin Çocukları

Minik Barış ve kardeşi günden güne büyüyor. Peki ya günler nasıl büyüyor? Azalıyor mu? Çoğalıyor mu? Dün, bugün, yarın, geçmiş, şimdi, gelecek... Hepsi Barış’ın oyuncak dolabında. Aslında hepimiz gibi onlar da Zaman Anne’nin kollarında.