Sevinç Erbulak

Sevinç Erbulak 20 Ekim 1975 İstanbul doğumludur. Tiyatrocu bir anne (Füsun Erbulak) ve babanın (Altan Erbulak) kızıdır. İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusudur.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü’nde eğitim gördü. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra mezun olduğu bu bölümde eğitmenlik de yaptı.

Televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de oynamaktadır. Süper Baba, Baba Evi, Kuzenlerim oynadığı diziler arasındadır.

Epsilon Yayınları'ndan 2002 yılında "Gözünü Kırpma, Düşerim" adlı kitabı çıkmıştır. 
17. Afife Tiyatro Ödülleri'nde jüri üyeliği yapmıştır.

Ablası Ayşe Erbulak, Dağhan Külegeç ve Özden Özgürdal ile birlikte Eylül 2014'te Erbulak Evi'ni kurdular. Erbulak Evi, 2014 yılı Ekim ayından beri oyunculuk, yazarlık, çizerlik alanlarında eğitim veriyor. Erbulak Evi kurucu eğitmenlerinden olan Sevinç Erbulak oyunculuk alanında görev almaktadır.

Onur’un Günlüğü

Minik Onur’un canı karpuz yemek istiyor ama önce yemek yemesi ve sofra toplanırken anne ve babasına yardım etmesi gerekiyor. O bunları yaparken, belki de onu bir sürpriz bekliyor.

Binbir Becerikli Çıkrık

Bir çıkrık ki her derde deva, bir çıkrık ki her zehre deva. Evrilip çevrildikçe istekleri yerine getirir, tüm dilekleri gerçekleştirir. Ama açgözlü, hileci bir insana rastlarsa ne söz dinler ne emir, kötülerin başına binbir derttir.